Udeba Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Muhabbet-Sohbet
benim bir sözüm var sizlere EmptyPaz Ekim 26, 2008 7:36 pm tarafından Esra

» en sevdiğin çizgi film kahramanı
benim bir sözüm var sizlere EmptyPaz Ekim 26, 2008 9:19 am tarafından Esra

» en sevdiğiniz der hangisi..
benim bir sözüm var sizlere EmptyPaz Ekim 26, 2008 9:11 am tarafından Esra

» canın ne istiyor..
benim bir sözüm var sizlere EmptyPaz Ekim 26, 2008 9:08 am tarafından Esra

» düzyazı türleri
benim bir sözüm var sizlere EmptyC.tesi Ekim 25, 2008 10:33 am tarafından Esra

» uyak çeşitleri
benim bir sözüm var sizlere EmptyC.tesi Ekim 25, 2008 10:27 am tarafından Esra

» edebi akımlar
benim bir sözüm var sizlere EmptyC.tesi Ekim 25, 2008 10:20 am tarafından Esra

» edebi sanatlar
benim bir sözüm var sizlere EmptyC.tesi Ekim 25, 2008 10:19 am tarafından Esra

» divan edebiyatı
benim bir sözüm var sizlere EmptyC.tesi Ekim 25, 2008 10:18 am tarafından Esra

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 20 kişi Ptsi Nis. 29, 2024 6:30 pm tarihinde online oldu.
En iyi yollayıcılar
Esra
benim bir sözüm var sizlere Vote_lcapbenim bir sözüm var sizlere Voting_barbenim bir sözüm var sizlere Vote_rcap 
Aslıhan
benim bir sözüm var sizlere Vote_lcapbenim bir sözüm var sizlere Voting_barbenim bir sözüm var sizlere Vote_rcap 
~Esma~
White><Princess
*!r£m*
Chat

benim bir sözüm var sizlere

YazarMesaj
Esra

Esra

benim bir sözüm var sizlere Empty
MesajKonu: benim bir sözüm var sizlere   benim bir sözüm var sizlere EmptySalı Ekim 21, 2008 4:26 pm

Benim Bir Sözüm Var Sizlere

Yalnızlığımı nasıl fark ediceksin diye bir çokkez kendimi kandırdım. Ama şunu anladım ki hayatımda sadece sevebilmekten öte olan aşktı sanırım .aşk üç harfli sözde pasif ama karşılıklı kişilerde aktif olan bir kavramdı. peki bunu nasıl fark ederiz , diye sorarız kendimize bence fark etmek o kadar kolay olmuyor. belki bir ömür belki bir dakika yeter diyebilirim.

Hep karşımıza çıkan insanlar hayatlarımızı sürdürücek kişi olacak diye bir kanun yok .Ama hep anlaşabilmeğimiz karşılıklı duygularımızı aktara bileceğimiz kişiler isteriz hayatta .peki bu mümkün müdür. bence hem evet, hem hayır sizde düşünün görün derler hep . ama yaşamayan bilemez düşüncesinden yola çıkarsak bunu fark edemeyiz. Aslında insan mantığı öyle bir sanat eseridir ki kimse farkında olmayabilir .çünkü mantığımızla biliriz doğru ve yanlışı ,peki o kusursuz mantık sevgimizde bize yardımcı olabiliyor mu ? O zaman bunu bir düşünmek gerek sevgi de yardımcı olan mantık mı yoksa başka etkenler mi ? peki bu etkenler neler olanilir , bence karşıdaki bireyin sözleri . Hiçbir zaman yazılarımda bir kadın veya bir erkek açısından yazmam. belirtmek istedim şimdi gelelim sorumuza peki bu etken nedir ? evet buna kim karar verecek tabiî ki mantık . peki kusursuz mantığımız taşları yerine koyabilecek mi ? düşünmeden karar vermesi zor insan öyle bir varlıklı hep diyalog içinde olmalıdır insanlar kafalarındaki düşünceleri hep paylaşmak ister en büyük örnek benim şuan yaptığım iş . peki insanlar karşılıklı nasıl bilgilerini deneyimlerini hayatlarındaki anıları paylaşacak iki çeşit yolla birinci sözler le ikinci vücut dilimizle sözler ah.. sözler aslında çok anlamsız bir kelime ama altında yatan o kadar güzel bir anlam var ki onu görebilmek lazım sözler diyince aklınıza neler geliyor acaba benim aklıma ilk gelen şey annemle olan diyologlarim gelir .çünkü annemle konuşurken sarf ettiğim her söz benim için hep önemlidir .şimdi gelelim esas konumuza bir insan sözler le nelerini ifade eder her şeyini bence hayır çünkü sizde bilirsin gözler karşılıklı bakılmakta nefes alışlar yükselmekte adrelin tavan yapmış yürekler öyle bir atıyor ki sanki kalp krizi geçirecek vücudun hissettiği farkı bir duygu peki bunu yaşayan bir insan o an sözlerini kullanabilir mi ? aslında hem evet hem, hayır evet derken o kişiyi ne kadar çok sevdiğini hayır derken o an yaşadığı duyguyu şimdi sevgi ne kadar güzel bir kelime unutmayın ki çevremizde ve yaşamda anlamlarını bilmediğimiz ama çok kullandığımız yüz binlerce kelime var örnek olarak iyi kötü kaba Sevgi mutsuz mutlu gibi değil mi ? birde en çok bilileen AŞK peki bu yargılar öznelmidir nesnel mi bunları düşündünüz mü hiç bence öznel olarak her kişi kendi değer yargılarına sayip olduğundan iyisi de kötüsünü de değerlendirme mantığı farklıdır. Nesnel olarak dersek bence açıklamasa yok ama mantığı var mantıken iyi ve kötü kelimeleri kişilerin değer aile yapıları çevresi ülkesi gibi genel değerlendirme tablosunu oluşturan faktörlere göre değerlendirir. Hayatin anlami nedir bunu düşünmek gerek aslında anlamı kuran-i kerimde zaten belirtilmekte bir bardak su karşımda ellerim klavyemde düşünüyorum sevgi nedir aslında bunu açıklamasi gereken bizlermiyiz acaba diye soruyorum kendime peki sevgiyi sadece tek birşey içinde açıklayabilimiyiz.

Bunu düşünmeden fark edebilirmiyoz aslinda eski karşidaki insanlara yapmış olduğumuz olumlu davranışlar veya başka türde şeylerkerin karşiliği mi yoksa sevdiğimiz bir kişiye karşi duyduğumuz şeyler mi off sevgi bu kadar zor mu açıklana bilir peki bunu bana söyleyebilirmisiniz ...?

benim bir sözüm var sizlere
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» benim adım özgürlük